Historia

Sanicat dba o Twoje zwierzęta dzięki innowacyjnym produktom najwyższej jakości od ponad 35 lat.

Nasza marka należy do Tolsa Group, w 100% hiszpańskiej korporacji, będącej liderem europejskiego runku produktów dla zwierząt.

Jesteśmy obecni w ponad 60 krajach, w których dysponujemy 9 depozytami i rezerwami przekraczającymi 100 milionów ton. Tolsa Group wydobywa, przetwarza i sprzedaje minerały absorpcyjne, będące surowcem używanym do produkcji żwirku dla kotów. 

R&D&I

Skrupulatnie kontrolujemy każdy szczegół procesu produkcji, który musi spełniać ostre standardy jakości i innowacyjności.

Nasz dział badawczo-rozwojowy jest międzynarodowym liderem w dziedzinie specjalistycznych glin, a nasze produkty mają poparcie czołowych instytucji kontroli jakości.

O jakości naszych produktów, procesów i usług świadczą:

  • Zarządzanie jakością: ISO 9001
  • Zarządzanie środowiskowe: ISO 14001
  • Żywność specjalna: FAMI QS
  • Bezpieczeństwo żywności: certyfikat BRC

Ochrona środowiska

Szanujemy środowisko i dbamy o nie. Nie jest to dla nas kwestia przestrzegania przepisów tylko idea, która nam przyświeca.

Jest to powód, dla którego zwracamy uwagę na każdy szczegół procesu produkcji: od wydobycia bez użycia materiałów wybuchowych, przez produkcję, pakowanie i transport, po wykorzystanie czystej energii, redukcję szkodliwych emisji, rozlewisk i odpadów. 

Odpowiedzialność społeczna

Naszym nadrzędnym celem jest zagwarantowanie wszystkim naszym pracownikom przyzwoitych warunków pracy w zgodzie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od ich miejsca pracy. 

Dzięki temu, że jesteśmy obecni na całym świecie, krzewimy wartości Sanicat i Tolsa wszędzie tam, gdzie prowadzimy jakąś działalność.

Dlatego uruchamiamy projekty o tematyce społecznej, których celem jest promowanie równych szans, lokalnego rozwoju i braku dyskryminacji w społecznościach takich jak Lam-Lamséré czy Ndiakhaté w Senegalu.