Header Academy

Wybór najlepszego żwirku dla Twojego kota

Zbrylający, absorbujący, roślinny, silikażel... Jak wybrać odpowiedni typ żwirku? Nasz styl życia, to, ile czasu możemy poświęcić na czyszczenie kuwety czy charakterystyka danego domu – to wszystko czynniki, które należy uwzględnić przed dokonaniem wyboru żwirku dla kota. Żeby było jasne – my wiemy, kto tak naprawdę rządzi w domu, dlatego decyzję należy podjąć głównie w oparciu o potrzeby i gusta Twojego pupila. To do niego należy ostatnie słowo.☺

Żwirek zbrylający
Główną zaletą żwirku zbrylającego jest łatwość czyszczenia i usuwania odchodów. Jego utrzymywanie jest bardzo proste: każdorazowo po skorzystaniu przez Twojego kota z kuwety, miejsce, w którym żwirek się zużył i zbrylował, uzupełnij świeżym. 

Żwirek absorbujący
Dzięki żwirkowi absorbującemu na co najmniej tydzień możesz zapomnieć o kociej kuwecie. Przez ten czas żwirek pozostanie suchy i czysty (wystarczy pamiętać, żeby go sprawdzać i wyrzucać odchody).

Żwirek ekologiczny
Żwirek ekologiczny składa się z małych granulek wykonanych z przetworzonych trocin. Dzięki temu chronisz środowisko, nie zaniedbując jednocześnie zdrowia Twojego pupila.

Żwirek gruboziarnisty
Przez pierwszych kilka miesięcy zaleca się stosowanie żwirku gruboziarnistego – absorbującego i zbrylającego – gdyż nie rani on łapek Twojego kota. Z wiekiem możesz wypróbowywać inne typy żwirku, żeby Twój kot mógł wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada: zbrylający, aromatyzowany etc. 

Nie ryzykuj
Czy wiesz, że dzięki żwirkowi zmniejsza się prawdopodobieństwo przenoszenia chorób? Żwirek stanowi dla kota wyznacznik miejsca, w którym powinien załatwiać swoje potrzeby. Ogranicza też obszar, w którym roznosić się mogą groźne dla Twojego kota choroby.
Nie ryzykuj, zawsze stosuj żwirek w kuwecie jako miejsce załatwiania przez kota swoich potrzeb fizjologicznych. Zrób to dla zdrowia pupila oraz swojej rodziny.

W naszym katalogu produktów znajdziesz wszystkie rodzaje żwirku Sanicat. Dobierz odpowiedni dla swojego kota.

Powiązane produkty

Akademia – więcej

Choroby: symptomy i leczenie

Choroby: symptomy i leczenie

Właściciel kota musi dobrze znać jego osobowość i zwyczaje, aby wiedzieć, kiedy jego pupil choruje. 

Go to Choroby: symptomy i leczenie
Jak radzić sobie z kulkami sierści

Jak radzić sobie z kulkami sierści

Go to Jak radzić sobie z kulkami sierści
8 najpopularniejszych ras

8 najpopularniejszych ras

Go to 8 najpopularniejszych ras