Header Academy

Kot norweski leśny, ryś

Charakter

Koty norweskie leśne to rasa w swojej dostojności przypominająca żbika. Ich dobrze rozwinięty instynkt łowczy nie przeszkadza w świetnym przystosowaniu się do życia wśród ludzi. Są bardzo energiczne, co jest przejawem ich dzikich korzeni, świetnie radzą sobie także w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Duże rodziny z dziećmi to dla nich idealni kompani do zabawy. Dobrze odnajdują się w przestrzeniach miejskich, pod warunkiem, że nie są one zbyt ciasne. To koty, które potrzebują uwagi, czułości i niezależności. Mają swoje życie i nim żyją.

Wygląd

Nie są to zdecydowanie małe koty: waga samców potrafi przekraczać 8 kg, samice nie ważą więcej jak 5 kg. Koty norweskie leśne wyglądem przypominają rysia i charakteryzują się: puszystą sierścią, chroniącą przed czynnikami pogodowymi; dużymi, spiczastymi uszami; bardzo długim, obfitym ogonem (który po owinięciu chroni przed zimnem); umaszczeniem podobnym do tygrysiego (chociaż spotykane są też osobniki w kolorze białym, zapewniającym kamuflaż na śniegu) oraz silnymi kończynami, szczególnie tylnymi.

Ze względu na swój wygląd, są uwielbiane przez osoby, które piękna dopatrują się w większych przedstawicielach rodziny kotowatych, czasem porównywane są też do niektórych psów np. rasy Siberian husky.

Powiązane produkty

Akademia – więcej

Kocia higiena: Wskazówki dotyczące kąpania Twojego kota

Kocia higiena: Wskazówki dotyczące kąpania Twojego kota

Go to Kocia higiena: Wskazówki dotyczące kąpania Twojego kota
 Dlaczego koty przynoszą nam martwe „upominki”?

Dlaczego koty przynoszą nam martwe „upominki”?

Go to Dlaczego koty przynoszą nam martwe „upominki”?
Dlaczego koty mruczą?

Dlaczego koty mruczą?

Go to Dlaczego koty mruczą?